Panel používateľa

Senzorový stmievač a vypínač pre ALU profily KLUS

Senzorový stmievač a vypínač pre ALU profily KLUS

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Senzorový stmievač a vypínač pre ALU profily KLUS
 
Miniaturný stmívač/spínač je svojou konštrukciou určený k zabudovaniu  do ALU profilov s LED páskami. Dotykový senzo

20,16 € s DPH

16,80 €

Skladové číslo:

Dostupnosť: 3-5 dní

Výrobca: KLUS

Senzorový stmievač a vypínač pre ALU profily KLUS
 
Miniaturný stmívač/spínač je svojou konštrukciou určený k zabudovaniu  do ALU profilov s LED páskami. Dotykový senzor reaguje skrz nevodivé materiály (plast, sklo, drevo). Zpravidla se lepí na spodnú stranu difuzora, profila. Funkcia soft štart/stop šetrí  oči, poslednou  nastavenou úrovňou osvetlenia si pamätá i pri prerušení napájania a umožňuje prevádzku  ve 3 režimoch, keď po pripojení napájenia je buď vždy vypnutý, vždy zapnutý alebo si pamätá  stav v okamžiku výpadku napájenia.
Signalizačý LED v senzor svietí trvale a cez  transparentné materiály, ako je napr. difuzor profilu, viditelne označuje dotykový bod. Sú  k dispozícii  4 rôzné farvy LED - červená, zelená, modrá a žlutá. Stmioevač je dodávaný  s jedným senzorem na kábel o dĺžke 3cm. V prípade potreby je však možné použíť kábel praktický ľubovolné  dĺhý a tak pripojiť k jednemu stmievaču paraelne až 5 senzorov pri 12V alebo 3 pri napájaní 24V. Senzory je možné objednať samostatne. Maximálna hrúbka materiálu, skrz ktorý senzor reaguje, je cca 3mm.
katalogový list
Ovládanie:
Krátkým dotykem sa LED zapnú alebo vypnú. Nábeh i dobeh je plynulý. Pri zapnutí LED nabehnú behom cca 1s od 0% do poslednej nastavenej intenzity, pri vypnutí plynule pohásnu behom cca 1s  z nastavené intenzity do nuly. (Automatický štart v režime 2 a 3 je okamžitý, respektivne so nskorším  cca 0,2s od pripojenia napájania.)
Pridržením senzora po dobu  cca 3s sa začne plynule meniť intenzita, uvolnením senzoru sa zastaví na aktuálnej úrovni. Pri opätovnej aktivaci stmievánie sa smer stmievania otočí, takže ak prejde požadovanú intenzitu, rychlo sa môžete vrátiť o pár krokov zpäť. V úrovniach min/max vždy cca 1s zotrvá pre usnadnenie nastavenia maximálneho výkonu alebo minimálnej spotreby.
Nastavenie režimu
Režim 1 - Po prípojení napájania zostává vždy zhasnutý.
Režim 2 - Po prípojení napájania se automaticky rozsvietí v poslednej nastavenej intenzíte.
Režim 3 - Pamätá  si stav pred výpadkom napájania.
 
Stmievače sú z výroby nastavené v režime 1. Pokiaľ potrebujete režim zmeniť, postupujte následovne:

Odpojte napájacie napätie.
Zkratujte pomocou kovovej pinzety alebo malého šroubováku kontakty označené GND a S (viz obr.2).
Asi 5s po pripojení napájanie pásky blikne na znamení, že zmena prebehla. Počet bliknutí odpovedá práve nastavenému režimu.
Uvolníte zkratované kontakty, prevádzkový režim je zmenený. Pre opätovnu zmenu režima tento postup opakujte. Režimy sa prepínajú cyklicky 1-2-3-1-2....atd., pre posun o 2 kroky je teda potreba celou procedúru treba zopakovať 2x.

Súvisiaci produkt:
 
Al profil STOS -ALU anod.

Cena s DPH: 5,00 €
 
 

Naše  TOP-ky

 

  • Doprava GLS
  • * Pri nákupe nad 200,- € doprava zdarma

  • Slovenská pošta

* Platí pre štandartné balíky.. (pozri Doprava)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info